Hakkımda

Leyla Mine Tandağ

Eczacı - Yazar

26 Aralık tarihinde İstanbul’da gözlerini dünyaya açmış, yazar, işletme ve e-ticaret yüksek lisans ve mesleki doktorasını tamamlamış bir eczacıdır. ABD’de stratejik planlama ve reklam ödülleri almış; 2004 senesinde Olimpiyat Meşalesi taşımış; Financial Times’da yazısı yayımlanmış; Türkiye’de 5 kitap yayınlamış, Altın Kalem Ödülü kazanmış, Nefes Eczanesi’nde hastalarına tüm birikimlerini aktarırken, LMT Danışmanlık şirketi ile hâlihazırda birçok Türk ve yabancı şirkete danışmanlık yapan, KariyerFarma ile Türkiye’de Eczacılar için eğitim veren ama bunların hiçbirini önemsemeyen; hayatta herkesin, her şeyi, sevgi ile başarılabileceğini etrafındaki tüm halkalarına aşılamaya çalışan bir kuldur.

Experienced Marketing and Strategic Director with a demonstrated history of working in the pharmaceutical/health/biotech/OTC industries.

L.M.T

My Life Journey

Lise mezuniyetine kadar İstanbul da okuduktan sonra Üniversite eğitimi için ABD’deki Wesleyan College’a gitmiştir. Sırası ile Wesleyan, İstanbul Üni. Eczacılık Fakültesi, Kaliforniya Üniversitesi San Diego, İllinois Teknoloji üniversitesi ve Chicago Üniversitelerindeki Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

ABD ve Türkiye’deki ilaç endüstrilerinde üst düzey yöneticilik, TR Fındık Tanıtım Grubu, Dış Ticaret Bakanlığı, İhracatçılar birliği ve ABD Tarım Bakanlığının ortaklasa kurmuş oldukları Amerika Fındık Konseyinde 5 sene yöneticilik, Amerika Sağlık Bakanlığında Proje Direktörü olarak çalıştıktan sonra 2009 senesinde ülkesine dönmüştür. 2004 senesinde Olimpiyat Meşalesini taşımıştır. 2005 VE 2006 senelerinde ABD de Stratejik planlama, görsel ve yazılı reklam ödülleri alırken, ABD de şiirleri ile birçok ödüle laik görülmüştür. “Financial Times”ta stratejik yazılarının yayınlanmasından ve yine ABD’nin en büyük Türkçe eğitim online portalındaki yazılarından sonra; Türkiye’de ikisi kişisel gelişim, 3’ü Şiir ve felsefe kitapları yazmış ve okuyuculara sunmuştur.

Şu anda Ataşehir’de, Nefes Eczanesinin Eczacılığını yaparken, LMT Consulting (USA) şirketi ile Türk ve ABD firmalarına danışmanlık, ABD de ortaklarından olduğu Career Pharma Institute firmasında eğitim ve danışmanlık yapmaktadır. 2016 senesinde Kariyer Farma şirketini (CPI TURKIYE) kurarak Türkiye’deki öğrencilerin ihtiyacına yönelik eğitim ve danışmanlık şirketini kurmuştur. Amerika da kayıtlı Eczacıdır. American Marketing Association üyesi olmakla birlikte Türkiye de ABD deki “Neighboorhood Pharmacy Association” örneği ile Eczacılarımızı olası bir market/zincir eczane konseptine karşı hazırlıklı olmak ve halkımıza Eczacılığı anlatabilmek için Komşu Eczacılar Platformunu (KEP) kurmuştur.. Yine halka Eczacılığı anlatan Eczacı ve Eczane Facebook Sayfası sahibi ve yöneticisidir. Eczacınınadresi adlı grubun ve yine Eczacininadresi.com adlı haber sitesinin de kurucusudur. Hali hazırda bir çok Eczacılık fakültesi ve liselerde, Türkiye ve ABD’de konuşmacı olarak davet edilmektedir ve aynı zamanda eğitim gönüllüsüdür. İhtiyaç belirten ilkokul ve liselerin kütüphanelerini kurmaktadır.

Merhaba

© Copyright 2021 - Leyla Mine Tandağ